Lactovaginal® stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy

Lactovaginal kapsułki dopochwowe na swędzenie i infekcje pochwy

Lactovaginal® jest lekiem – produktem leczniczym wydawanym bez recepty.

Status produktu leczniczego gwarantuje bezpieczeństwo stosowania i zapewnia o obowiązku badań potwierdzających skuteczność. Substancją czynną leku Lactovaginal® są żywe pałeczki kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573. Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Lek zaleca się stosować:

  • profilaktycznie,
  • w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi,
  • przy występowaniu upławów.

Bakterie zawarte w Lactovaginal® rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4.0 – 4.7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych.

BADANIA

Badania wykazały, że zastosowanie leku Lactovaginal® po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje

  • zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych, przywrócenie naturalnej
  • równowagi mikrobiologicznej w pochwie oraz normalizację wydzieliny z pochwy

DAWKOWANIE

Zalecana dawka to od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć po skontaktowaniu się z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej.