Kup teraz

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy

Lactovaginal

Substancją czynną leku Lactovaginal są żywe pałeczki kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573

Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4,0-4,7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych.

Pobierz ulotkę

Kwaśny odczyn pochwy (pH 4.0 - 4.7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych

Lactovaginal Lactovaginal jest lekiem - produktem leczniczym wydawanym bez recepty, co gwarantuje bezpieczeństwa stosowania i zapewnia o obowiązku badań potwierdzających skuteczność.

Badania

Badania wykazały, że zastosowanie leku Lactovaginal po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje

  • zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych,
  • przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie oraz
  • normalizację wydzieliny z pochwy

Dawkowanie

Zalecana dawka to od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć po skontaktowaniu się z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej.

Lactovaginal

Wskazania do stosowania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Lek zaleca się stosować:

  • profilaktycznie,
  • w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi,
  • przy występowaniu upławów.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.