Kup teraz

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy

Lactovaginal jest lekiem - produktem leczniczym wydawanym bez recepty.

Status produktu leczniczego gwarantuje bezpieczeństwo stosowania i zapewnia o obowiązku badań potwierdzających skuteczność. Substancją czynną leku Lactovaginal są żywe pałeczki kwasu mlekowego szczepu Lactobacillus rhamnosus 573. Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy.

Pobierz ulotkę

Wskazania do stosowania

Lek zaleca się stosować:

 • profilaktycznie,
 • w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi,
 • przy występowaniu upławów.

Bakterie zawarte w Lactovaginal rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4.0 - 4.7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych.

Lactovaginal

Badania

Badania wykazały, że zastosowanie leku Lactovaginal po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje

 • zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych,
 • przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie oraz
 • normalizację wydzieliny z pochwy

Dawkowanie

Zalecana dawka to od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć po skontaktowaniu się z lekarzem. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej.

Lactovaginal

Najnowsze artykuły

 • Grzybica pochwy: objawy i leczenie
  18.08.2016

  Grzybica pochwy: objawy i leczenie

  Wśród grzybów drożdżakowatych występujących w pochwie, najpowszechniejszym patogenem jest Candida albicans, rzadziej występują też inne gatunki z rodzaju Candida: C. tropicalis, C. crusei lub C. glabrata. Candida wykazuje duże powinowactwo do błon śluzowych oraz wilgotnych powierzchni skóry.

  więcej
 • Cytologia - jak interpretować wyniki badań cytologicznych wg skali Papanicolau?
  31.03.2016

  Cytologia - jak interpretować wyniki badań cytologicznych wg skali Papanicolau?

  Obecnie funkcjonują 2 sposoby interpretacji wyników badań cytologicznych: pięciostopniowa skala według Papanicolau oraz skala uważana za dokładniejszą, bardziej opisowa według Bethesda.

  więcej
 • Jak przechowywać probiotyk, by nie stracił swoich właściwości?
  15.10.2015

  Jak przechowywać probiotyk, by nie stracił swoich właściwości?

  Naukowcy wykazali, że pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus stanowią aż 96% flory bakteryjnej dróg rodnych u statystycznej zdrowej Polki. Te dobroczynne bakterie zakwaszają pochwę i hamują wzrost szkodliwych bakterii oraz grzybów, dlatego ich obecność w okolicach intymnych jest z medycznego punktu widzenia więcej niż pożądana. Niestety, czasem mikroflora pochwy ulega niekorzystnym zmianom, a liczba pałeczek Lactobacillus zmniejsza się. Wówczas warto zaopatrzyć się w probiotyk, który dostarczy dobre bakterie do organizmu i pomoże odzyskać naturalną równowagę mikrobiologiczną.

  więcej

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.