Kup teraz

Choroby kobiece

 • Grzybica pochwy: objawy i leczenie
  18.08.2016

  Grzybica pochwy: objawy i leczenie

  Wśród grzybów drożdżakowatych występujących w pochwie, najpowszechniejszym patogenem jest Candida albicans, rzadziej występują też inne gatunki z rodzaju Candida: C. tropicalis, C. crusei lub C. glabrata. Candida wykazuje duże powinowactwo do błon śluzowych oraz wilgotnych powierzchni skóry.

  więcej
 • Waginoza bakteryjna - dlaczego nie powinnaś zwlekać z jej leczeniem
  15.09.2015

  Waginoza bakteryjna - dlaczego nie powinnaś zwlekać z jej leczeniem

  Wodnista lub pieniąca się wydzielina z dróg rodnych o mlecznym lub szarym zabarwieniu i przykrym, „rybim” zapachu to najbardziej znany objaw waginozy bakteryjnej – przypadłości kobiecej, która powoduje także podrażnienia śluzówki ścian pochwy, swędzenie sromu oraz pieczenie podczas oddawania moczu. U wielu kobiet ta powszechna infekcja intymna nie wywołuje wprawdzie żadnych objawów, ale też wymaga podjęcia stosownego leczenia.

  więcej
 • Nowoczesne zapobieganie infekcjom - to takie proste!
  27.05.2015

  Nowoczesne zapobieganie infekcjom - to takie proste!

  Szybkie tempo życia współczesnych kobiet sprawia, że dbałość o zdrowie schodzi na dalszy plan. Bagatelizujemy także zapobieganie infekcjom intymnym sądząc, że stany zapalne i grzybice dotykają jedynie tych z nas, które nie przestrzegają higieny. !

  więcej
 • Kobiecy problem czyli intymna infekcja, o której wstydzimy się mówić
  26.05.2015

  Kobiecy problem czyli intymna infekcja, o której wstydzimy się mówić

  Kobiece ciało, szczególnie w okolicach intymnych, jest bardzo wrażliwe. Błony śluzowe, którymi wyściełane są narządy rodne, wypełniają "dobre" pałeczki kwasu mlekowego, nieustannie pomagające utrzymać właściwe pH pochwy. Niestety, różne czynniki środowiskowe, w tym sam wszechobecny stres, powodują, że równowaga ta często ulega diametralnemu zachwianiu. Ma to z reguły przykre konsekwencje, bowiem narządy rodne może zaatakować grzybica.

  więcej
 • Zmiany w wyglądzie śluzu - czy zawsze oznaczają infekcję pochwy?
  08.05.2015

  Zmiany w wyglądzie śluzu - czy zawsze oznaczają infekcję pochwy?

  Wydzielina z dróg rodnych pełni funkcję ochronną dla macicy i nawilża śluzówkę pochwy.

  więcej
 • Zaniedbanie zdrowia intymnego - jakie może mieć skutki?
  08.05.2015

  Zaniedbanie zdrowia intymnego - jakie może mieć skutki?

  Lekkie pieczenie okolic intymnych, śluz o nietypowym zabarwieniu, niewielki dyskomfort podczas stosunku lub w trakcie oddawania moczu to tylko jedne z wielu objawów infekcji układu moczowo-płciowego, które łatwo zbagatelizować.

  więcej
 • Upławy - kiedy powinny zacząć niepokoić?
  06.05.2015

  Upławy - kiedy powinny zacząć niepokoić?

  Kobiece okolice intymne są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju infekcje. Każda z nas powinna bacznie obserwować wszystkie pojawiające się objawy. Odczucie dyskomfortu oraz podejrzane upławy mogą świadczyć o naruszeniu naturalnej flory bakteryjnej. Kiedy wydzielina z pochwy zaczyna być objawem procesu chorobotwórczego?

  więcej
 • Zapalenie pochwy
  06.05.2015

  Zapalenie pochwy

  Bakteryjne zakażenie pochwy (BV) jest spowodowane namnożeniem w pochwie bakterii patogennych np.: Gardnerella vaginalis, Gardnerella mobiluncus i Mycoplasma hominis. Jest to najczęściej spotykany rodzaj infekcji pochwy i sromu u kobiet w wieku rozrodczym.

  więcej
 • Grzybica pochwy – gdy swędzi, boli i piecze
  06.05.2015

  Grzybica pochwy – gdy swędzi, boli i piecze

  Swąd, pieczenie, ból oraz białawe serowate upławy połączone z zaczerwienieniem okolic intymnych to objawy grzybicy. Zwanej inaczej kandydozą od gatunku mikroorganizmów powodujących schorzenie – Candida Albicans

  więcej

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.